| Zoek opnieuw

6. Toeslaggerechtigden

Toeslaggerechtigden zijn over het algemeen licht positief over de aanvraag en wijziging van toeslagen. Het oordeel op de meeste onderdelen is ongeveer gelijk aan dat van verleden jaar. Het oordeel over de snelheid van de afhandeling van de aanvraag en de duidelijkheid van de voorschotbeschikking is gedaald.

Over de snelheid van afhandeling zijn toeslaggerechtigden kritischer dan over de duidelijkheid van programma’s/formulieren en de duidelijkheid van beschikkingen.

Waardering aanvraag- en wijzigingsproces2017201820172018
Toeslaggerechtigdengemiddelde (5-puntsschaal)gemiddelde (5-puntsschaal)% neutraal tot zeer tevreden% neutraal tot zeer tevreden
Duidelijkheid aanvraagprogramma /-formulier3,83,788%85%
Duidelijkheid wijzigingsprogramma /-formulier3,83,890%87%
Snelheid afhandeling aanvraag3,33,178%67%
Snelheid afhandeling wijziging3,23,272%77%
Duidelijkheid voorschotbeschikking3,53,486%78%
Duidelijkheid definitieve beschikking3,83,890%88%