| Zoek opnieuw

6. Toeslaggerechtigden

Toeslaggerechtigden zijn over het algemeen licht positief over de aanvraag en wijziging van toeslagen. Het oordeel op de verschillende onderdelen is ongeveer gelijk aan verleden jaar. Over de snelheid van afhandeling zijn toeslaggerechtigden kritischer dan over de duidelijkheid van programma’s/formulieren en de duidelijkheid van beschikkingen.

Waardering aanvraag- en wijzigingsproces2016201720162017
Toeslaggerechtigdengemiddelde (5-puntsschaal)gemiddelde (5-puntsschaal)% neutraal tot zeer tevreden% neutraal tot zeer tevreden
Duidelijkheid aanvraagprogramma /-formulier3,63,886%88%
Duidelijkheid wijzigingsprogramma /-formulier3,93,891%90%
Snelheid afhandeling aanvraag3,43,384%78%
Snelheid afhandeling wijziging3,33,282%72%
Duidelijkheid voorschotbeschikking3,53,586%86%
Duidelijkheid definitieve beschikking3,83,891%90%